Vår organisation

Hultafors Group Sverige marknadsför och säljer följande varumärken; Hultafors, Wibe Ladders, Snickers Workwear, Fein, Dunderdon, Hellberg, Solid Gear och Toe guard.

Marknad och försäljning

Cai Essén
VD
0722-19 62 01
cai.essen@hultaforsgroup.se

Fredrik Johansson
Försäljningschef Hultafors
0702-20 39 74
fredrik.johansson@hultaforsgroup.se

Eric Kevsjö
Ekonomichef
0730-80 68 08
eric.kevsjo@hultaforsgroup.com

Lisa Forssén Holst
Marknadschef
0730-49 13 15
lisa.forssenholst@hultaforsgroup.com

Maria Samuelson
Sälj- & Marknadskoordinator
0761-35 71 23
maria.samuelson@hultaforsgroup.com

Håkan Kellerman
Key Account Manager
033-723 75 38
hakan.kellerman@hultaforsgroup.se

Patrik Barth
Key Account Manager
0709-100226
patrik.barth@hultaforsgroup.se

Peter Johansson
Key Account Manager
0735-97 40 92
peter.johansson@hultaforsgroup.se

Distriktssäljare

1: Mikael Åström
0703-82 40 85
mikael.astrom@hultaforsgroup.se

2: Göran Svensk
0703-47 56 33
goran.svensk@hultaforsgroup.se

3: Mikael Alvarsson
0735-97 51 96
mikael.alvarsson@hultaforsgroup.se

4: Grete Klöfwermo
0703-20 01 10
grete.klofwermo@hultaforsgroup.se

5: Mikael Fahlén
0730-69 74 77
mikael.fahlen@hultaforsgroup.se

6: Kjell Karlsson
0707-95 37 73
kjell.karlsson@hultaforsgroup.se

7: Robin Nielsen
0703-66 39 56
robin.nielsen@hultaforsgroup.se

8: Carl Ritzén
0703-14 97 20
carl.ritzen@hultaforsgroup.se

9: Lars Hedendahl
0709-10 02 27
lars.hedendahl@hultaforsgroup.se